2017-ben folytatódik az Otthon Melege Program

500 ezer forinttól 7-10 millió forintig terjedő támogatásokra lehet pályázni az idei Otthon Melege Program keretében.

Folytatódik az Otthon Melege Program, az új pályázatok február végén jelenhetnek majd meg, amelyekkel 0 százalékos kamatozású visszatérítendő hitelt igényelhetnek az érintettek. A támogatási körbe minden olyan eszköz belefér, ami legalább 1 kilowattóra energiát meg tud takarítani – mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Szabó Zsolt szerint a támogatás a fűtéskorszerűsítéstől a nyílászárócserén át a szigetelésig bármire felvehető.
Lakóközösségek, lakások, társasházak, családi ház tulajdonosok, magánszemélyek kérhetik, családi házaknál 500 ezer forinttól 10 millió forintig, lakásoknál pedig 500 ezer forinttól 7 millió forintig lehet támogatást igényelni. A pályázathoz 10 százalék önrész kell – tette hozzá.
Ez a program utófinanszírozású, az ügyfelek a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) pontokon keresztül igényelhetik, költség- és kamatmentesen.
A pályázatban két kategória van: a központi régió Budapestet és Pest megyét érinti, itt 9,4 milliárd forinttal indul program, az ország többi részében pedig 105 milliárd forint lesz a forráskeret.
Az államtitkár felidézte: a 2014 őszén indult Otthon Melege Program eddig mintegy 125 ezer családot érintett.

Forrás: nlcafe.hu

JÓ TUDNI! A közös képviselet és a társasházkezelés között különbség van. A közös képviselő választott tisztségviselő. A közös képviselő feladatai, kötelezettségei közé tartozik, hogy a közgyűlés határozatait előkészíti és végrehajtja, minden szükséges intézkedést megtesz az épület fenntartásának biztosítása érdekében, valamint közli és beszedi a közös költségeket. A társasházkezelői tevékenység egy komplexebb feladatösszességet jelent, mint a közös képviselet. A társasházkezelés ellátásához szükséges a társasház fenntartásával, működésével összefüggő gazdasági, műszaki, jogi követelmények ismerete. A társasházkezelő feladatai, kötelezettségei: a társasház fenntartása, üzemeltetési és karbantartási feladatok szervezése, közgyűlés összehívása, közgyűlés határozatainak végrehajtásáról gondoskodik, éves beszámolót készít a társasház gazdasági helyzetéről, javaslatokat dolgoz ki a társasház gazdálkodásának kérdéseiben, irányítja és ellenőrzi a tervezett felújításokat, intézkedik a közös költség hátralékok behajtása kapcsán.